Młodzież i dorośli
Griga obchodzi imieniny
spektakl teatralny
Zaczęło się od wódki Wyborowej i tak już zostało do końca – wyborowo zagrany Czechow. Elektryzujące postaci, klimatyczna muzyka, niezwykła mieszanka świeżości z doskonale dopracowaną wizją sztuki.
Dominik Nowak jako tytułowy Griga, tak przekonujący, że gdy płakał to publiczność głośno wzdychała ze wzruszenia… Aneta Wirzinkiewicz, Sonia o głosie wywołującym dreszcze, udowodniła, że znakomicie radzi sobie w tych rolach, jak ta w „Gridze” – prowincjonalnej aktorki… Piotr Sieklucki, reżyser, inicjator całego przedsięwzięcia i aktor, również zaprezentował brawurową rolę charyzmatycznego urzędnika. Razem z Nowakiem stworzyli niezwykły tandem… Nie mogę też pominąć elementu znamiennego z nad Wołgi – alkoholu. Ten lał się strumieniami, a i dla widzów wystarczyło. I tak właśnie prosty chwyt marketingowy doprowadził do komentarzy wśród publiczności: „no, wódki to ja jeszcze w teatrze nie piłem”. Twórcy „Grigi” mogą być pewni, że na długo pozostaną w pamięci widzów…
FESTIWAL TEATRALNY W ŁODZI – Agnieszka Danowska
„Griga” to przedstawienie stworzone na podstawie trzech opowiadań Czechowa., dotyczących relacji międzyludzkich owianych nutą melancholii, refleksji i humoru… Przedstawienie jest dowodem na to jak uniwersalna i aktualna jest literatura Czechowa. Na pewno nie można odmówić talentu aktorom, których pożegnano owqacją na stojąco. Wspaniałe kreacje trójki artystów z Krakowa zasługują na najwyższe uznanie. Podobno swego czasu był to najlepszy spektakl, jaki można było obejrzeć w Krakowie.
GAZETA OLSZTYŃSKA – Beata Waś
Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Teatralnego za zespołowość w spektaklu „Griga” (w ramach II konkursu na inscenizację dawnych dzieł literatury europejskiej)
Rekomendacja Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Klasyka 2007”
Nagroda indywidualna dla Piotra Siekluckiego na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi
Nagroda fair play Międzynarodowego Festiwalu Tczew-Europa
Obsada: Piotr Sieklucki
Aneta Wirzinkiewicz
Dominik Nowak
Adaptacja: Piotr Sieklucki
Światło i dźwięk: Tomasz Kireńczuk
Czas trwania: 75 minut